Match Overview Sat 4/29/2017

Event Time Round Team 1 Team 2 Score Court
13U BS Division 2 9:00 AM R16 Arthur Hua Joel Lee 21-12 21-1 2
13U BS Division 2 9:00 AM R16 Arnav Reddy Mark (Shi Yuan) Chen 21-11 14-21 23-21 3
13U BS Division 2 9:00 AM R16 Jun Lee Adam Cheung 6-21 2-21 4
13U BS Division 2 9:00 AM R16 Min Lee Peter Zhao 3-21 1-21 5
13U BS Division 2 9:00 AM R16 Edmund Cheung Nick Hua 15-21 21-13 16-21 6
13U BS Division 2 9:00 AM R16 Su Lee Bryan Chow 21-7 21-9 7
13U GS Division 2 9:00 AM QF Isabella Fang Joanne Hong 21-9 21-4 12
11U GS Division 1 9:00 AM RR2 Reanne Chan Zihan Xu 27-25 21-9 13
13U GS Division 2 9:00 AM QF Gloria Nien Jenna Wu 21-9 21-6 14
13U BS Division 1 9:00 AM QF Connor Lam Henry Tang 21-14 24-22 15
13U GS Division 2 9:00 AM QF Jade Wong Siyu Luo 18-21 14-21 16
15U GD Division 2 9:40 AM RR1 Glory Zhang+Erin Zhou Kelly Ha+Andrea Lai 11-21 18-21 2
15U BD Division 2 9:40 AM RR3 Warick He+Justin Lu Lawrence Gao+Mason Pan 21-12 21-18 3
9U BS Division 2 9:40 AM QF Eiffel Wang Milo Tsao 1-21 6-21 4
9U BS Division 2 9:40 AM QF Justin Wu Aidan Tran 21-11 21-8 5
11U GS Division 1 9:40 AM RR2 Priscilla Ng Jasmine Kwan 21-18 21-15 6
9U BS Division 2 9:40 AM QF Kevin Gao Michael Wang 4-21 14-21 7
11U BS Division 1 9:40 AM QF Harry Zhang Andrew Tan 8-21 10-21 12
9U GS Division 2 9:40 AM R16 Melody Pei Audrey Chang 11-21 3-21 13
9U GS Division 2 9:40 AM R16 Cassidy Yeh Iris Yueh 21-4 21-3 14
9U GS Division 2 9:40 AM R16 Bonnie Nien Britney Lim 21-6 21-5 15
9U GS Division 2 9:40 AM R16 Victoria Wu Candy Tan 7-21 7-21 16
13U BD Division 2 10:10 AM QF Ryan Chen+Philbert Loekman David Zhang+Peter Zhao 19-21 6-21 2
11U BS Division 2 10:10 AM R16 Jamie (Min Ze) Li Leo Zhao 5-21 6-21 4
11U BD Division 2 10:10 AM QF David Jung+Marcus Shih Bobby Wang+Nathan Yu 21-13 21-13 5
9U GD Division 2 10:10 AM RR1 Melody Pei+Yaorui Shan Candy Tan+Cassidy Yeh 10-21 9-21 6
11U GD Division 1 10:10 AM RR1 Dorothy Ni+Zihan Xu Erika Lai+Priscilla Ng 21-6 21-8 7
9U BD Division 2 10:10 AM RR1 Milo Tsao+Michael Wang Tiger Lu+Aidan Tran 21-10 21-13 12
13U GD Division 2 10:10 AM RR1 Ellise Jaung+Jade Wong Emery Chang+Joanne Hong 19-21 11-21 13
13U BD Division 2 10:10 AM QF Adam Cheung+Edmund Cheung Joel Lee+Kevin Yu 21-6 21-5 14
9U BD Division 2 10:10 AM RR1 Jerry Fan+Eason Wang Kevin Gao+Jake Xia 21-19 21-18 15
9U GD Division 2 10:10 AM RR1 Audrey Chang+Bonnie Nien Ashley Kwan+Britney Lim 21-12 21-12 16
11U GS Division 2 10:40 AM QF Kendra Wu Annie Lee 21-5 21-6 2
11U GS Division 2 10:40 AM QF Emily Liu Isabelle Chen 21-17 12-21 21-12 3
11U GS Division 2 10:40 AM QF Lauren Cho Zhe Ning Zhang 21-13 21-16 4
15U BD Division 2 10:40 AM RR2 Warick He+Justin Lu Ryan Chan+Darren Tan 14-21 19-21 5
11U BS Division 2 10:40 AM QF Aidan Mar Ethan Ha 2-21 6-21 6
11U BS Division 2 10:40 AM QF Derek (Dong Yuan) Wu Alex Yeh 24-22 21-15 7
11U GS Division 2 10:40 AM QF Vivian Pei Amanda Chang 21-14 21-19 12
11U BS Division 1 10:40 AM SF Andrew Tan Matthew Li 21-12 11-21 9-21 13
11U BS Division 1 10:40 AM SF Ryan Zhu Tigger Chen 5-21 3-21 14
15U GD Division 2 10:40 AM RR2 Lauren Li+Eden Yang Glory Zhang+Erin Zhou 21-15 21-8 15
9U XD Division 2 10:40 AM QF Justin Wu+Victoria Wu Eason Wang+Iris Yueh 21-12 21-10 16
13U BS Division 2 11:10 AM QF Arnav Reddy Adam Cheung 3-21 1-21 2
13U BS Division 2 11:10 AM C-R16 Mark (Shi Yuan) Chen Jun Lee 6-21 11-21 2
13U BS Division 2 11:10 AM QF Su Lee Philbert Loekman 21-3 21-11 3
13U BS Division 2 11:10 AM QF Peter Zhao Nick Hua 21-19 15-21 17-21 4
13U BS Division 2 11:10 AM QF David Zhang Arthur Hua 12-21 16-21 5
13U GS Division 2 11:10 AM SF Gloria Nien Siyu Luo 21-12 21-8 6
13U GS Division 2 11:10 AM C-SF-Q Jenna Wu Jade Wong 13-21 7
13U GS Division 2 11:10 AM SF Isabella Fang Emery Chang 18-21 21-18 16-21 12
13U BS Division 2 11:10 AM C-R16 Min Lee Edmund Cheung 1-21 13
11U GS Division 1 11:10 AM RR1 Jasmine Kwan Reanne Chan 8-21 7-21 14
9U GS Division 2 11:40 AM QF Bonnie Nien Anastasia Downey 21-5 21-3 2
9U BS Division 2 11:40 AM C-SF-Q Aidan Tran Kevin Gao 21-6 21-9 3
11U BS Division 2 11:40 AM QF Marcus Shih Oliver Zheng 21-9 21-14 5
15U BD Division 2 11:40 AM RR1 Ryan Chan+Darren Tan Lawrence Gao+Mason Pan 21-12 21-11 6
9U GS Division 2 11:40 AM QF Yaorui Shan Cassidy Yeh 25-23 15-21 19-21 7
15U GD Division 2 11:40 AM RR3 Lauren Li+Eden Yang Kelly Ha+Andrea Lai 26-24 17-21 19-21 12
11U GS Division 1 11:40 AM RR1 Priscilla Ng Zihan Xu 4-21 1-21 13
9U BS Division 2 11:40 AM SF Tiger Lu Milo Tsao 7-21 2-21 14
9U BS Division 2 11:40 AM SF Justin Wu Michael Wang 21-6 21-10 14
9U GS Division 2 11:40 AM QF Ashley Kwan Candy Tan 17-21 21-12 17-21 15
9U GS Division 2 11:40 AM QF Audrey Chang Ariel Zhao 21-7 21-7 16
15U BS Division 2 12:40 PM QF Mason Pan Justin Lu 20-22 10-21 2
13U XD Division 2 12:40 PM RR1 Su Lee+Jenna Wu Mark (Shi Yuan) Chen+Ying Peng 21-4 21-12 2
11U BS Division 2 12:40 PM QF Leo Zhao David Jung 21-8 21-8 3
15U XD Division 2 12:40 PM RR2 Kevin Wu+Lauren Li Ryan Chan+Millie You 23-21 21-18 4
11U GD Division 1 12:40 PM RR3 Carryssa Bun+Reanne Chan Erika Lai+Priscilla Ng 21-16 21-14 5
9U BS Division 2 12:40 PM C-SF Aidan Tran Tiger Lu 21-10 7
15U BS Division 1 12:40 PM QF Richard Ye Brandon Zhou 7-21 6-21 12
9U BS Division 2 12:40 PM C-SF Eiffel Wang Michael Wang 10-21 13
15U BS Division 2 12:40 PM QF Darren Tan Warick He 24-26 15-21 14
11U GS Division 1 12:40 PM RR3 Jasmine Kwan Zihan Xu 5-21 2-21 15
13U XD Division 2 12:40 PM RR1 Ryan Chen+Isabella Fang Jun Lee+Ellise Jaung 21-13 21-16 16
9U XD Division 2 1:10 PM SF Jake Xia+Ashley Young Jerry Fan+Ariel Zhao 12-21 11-21 3
13U BS Division 2 1:10 PM C-QF Bryan Chow Philbert Loekman 21-14 21-10 4
13U GS Division 2 1:10 PM C-SF Jade Wong Isabella Fang 21-19 5
9U GD Division 2 1:10 PM RR2 Melody Pei+Yaorui Shan Audrey Chang+Bonnie Nien 5-21 9-21 6
11U BS Division 1 1:10 PM C-SF Harry Zhang Ryan Zhu 21-4 7
9U BS Division 2 1:10 PM Final Milo Tsao Justin Wu 19-21 16-21 12
15U BS Division 1 1:10 PM QF Charles Liu Jonathan Ng 21-14 21-13 13
15U XD Division 2 1:10 PM RR1 Ryan Chan+Millie You Maxwell Shih+Shannon Leo 21-19 21-10 13
9U BS Division 2 1:10 PM C-Final Michael Wang Aidan Tran 21-11 19-21 21-12 14
13U GS Division 2 1:10 PM C-SF Joanne Hong Siyu Luo 10-21 14-21 15
9U GD Division 2 1:10 PM RR2 Ashley Kwan+Britney Lim Candy Tan+Cassidy Yeh 21-12 19-21 21-23 16
13U BS Division 2 1:10 PM C-QF Joel Lee David Zhang w.o.  
15U BS Division 2 1:40 PM QF Kevin Wu Lawrence Gao 21-16 21-8 2
11U GS Division 2 1:40 PM SF Emily Liu Lauren Cho 21-8 21-9 3
11U GS Division 2 1:40 PM C-SF-Q Annie Lee Amanda Chang 10-21 5
11U GS Division 2 1:40 PM C-SF-Q Isabelle Chen Zhe Ning Zhang 21-5 6
9U BD Division 2 1:40 PM RR2 Tiger Lu+Aidan Tran Kevin Gao+Jake Xia 21-10 21-19 6
15U GS Division 2 1:40 PM QF Kelly Ha Erin Zhou 21-11 21-11 7
15U GS Division 1 1:40 PM RR1 Ashley Yang Kalin Liu 21-10 25-23 12
15U GS Division 2 1:40 PM QF Millie You Andrea Lai 21-16 21-14 13
11U GS Division 1 1:40 PM RR3 Priscilla Ng Reanne Chan 5-21 6-21 15
15U GS Division 2 1:40 PM QF Shannon Leo Eden Yang 22-20 15-21 9-21 15
9U BD Division 2 1:40 PM RR2 Jerry Fan+Eason Wang Milo Tsao+Michael Wang 13-21 11-21 16
11U GS Division 2 1:40 PM SF Kendra Wu Vivian Pei 21-8 16-21 21-12 17
13U BS Division 2 2:10 PM C-SF David Zhang Jun Lee 21-14 2
9U GS Division 2 2:10 PM C-QF Victoria Wu Ashley Kwan 5-21 2
13U GS Division 2 2:10 PM C-Final Jade Wong Siyu Luo 18-21 12-21 3
13U GS Division 2 2:10 PM Final Gloria Nien Emery Chang 21-8 16-21 21-10 4
13U BS Division 2 2:10 PM SF Arthur Hua Adam Cheung 15-21 21-16 19-21 5
9U GS Division 2 2:10 PM C-QF Iris Yueh Yaorui Shan 5-21 6
13U BS Division 2 2:10 PM SF Nick Hua Su Lee 21-19 12-21 13-21 7
15U GS Division 1 2:10 PM RR1 Megan Hsu Claire Wang 21-12 18-21 8-21 12
13U BS Division 2 2:10 PM C-SF Edmund Cheung Bryan Chow 21-7 14
9U GS Division 2 2:10 PM C-QF Melody Pei Ariel Zhao 18-21 14
13U BD Division 1 2:10 PM QF Kristin Song+Abraham Xu Aaron Bai+Henry Tang 5-21 5-21 15
9U GS Division 2 2:10 PM C-QF Britney Lim Anastasia Downey 21-11 17
13U BD Division 2 2:40 PM SF David Zhang+Peter Zhao Arthur Hua+Nick Hua 21-18 21-18 2
11U BS Division 1 2:40 PM Final Tigger Chen Matthew Li 3-21 1-21 3
11U XD Division 1 2:40 PM RR1 Garret Tan+Carryssa Bun Jatin Yang+Dorothy Ni 13-21 21-18 19-21 4
13U BD Division 2 2:40 PM SF Min Lee+Arnav Reddy Adam Cheung+Edmund Cheung 3-21 5-21 5
11U GD Division 2 2:40 PM QF Isabelle Chen+Kendra Wu Amanda Chang+Lauren Cho 21-7 21-12 7
11U BS Division 1 2:40 PM C-Final Andrew Tan Harry Zhang 21-12 21-11 13
9U BD Division 2 2:40 PM RR3 Milo Tsao+Michael Wang Kevin Gao+Jake Xia 21-10 21-7 14
15U BD Division 1 2:40 PM QF Daniel Huang+Brandon Zhou Junle He+Ethan Xu 21-4 21-6 14
9U BD Division 2 2:40 PM RR3 Jerry Fan+Eason Wang Tiger Lu+Aidan Tran 9-21 11-21 15
13U GD Division 2 2:40 PM RR3 Ellise Jaung+Jade Wong Siyu Luo+Gloria Nien 9-21 21-19 16-21 17
13U GD Division 2 2:40 PM RR3 Kacy Cheng+Jenna Wu Emery Chang+Joanne Hong w.o. Lost  
11U GS Division 2 3:10 PM C-SF Isabelle Chen Vivian Pei 21-5 2
11U BD Division 2 3:10 PM SF David Jung+Marcus Shih Jamie (Min Ze) Li+Derek (Dong Yuan) Wu 21-5 21-15 3
9U GS Division 2 3:10 PM C-SF Ariel Zhao Britney Lim 23-21 4
15U BS Division 2 3:10 PM C-SF-Q Lawrence Gao Mason Pan 21-9 5
9U GS Division 2 3:10 PM SF Cassidy Yeh Candy Tan 21-16 17-21 21-19 6
9U GS Division 2 3:10 PM C-SF Yaorui Shan Ashley Kwan 5-21 7
15U GS Division 2 3:10 PM C-SF-Q Erin Zhou Shannon Leo 5-21 7
11U GS Division 2 3:10 PM C-SF Amanda Chang Lauren Cho 10-21 12
15U GD Division 1 3:10 PM RR1 Mirabelle Huang+Claire Wang Stella Tran+Ashley Yang 21-5 21-14 12
11U BD Division 2 3:10 PM SF Ethan Ha+Leo Zhao Aidan Mar+Alex Yeh 21-7 21-7 13
9U GS Division 2 3:10 PM SF Audrey Chang Bonnie Nien 18-21 21-10 15-21 16
15U BS Division 2 3:10 PM SF Maxwell Shih Warick He 17-21 19-21 17
11U BD Division 1 3:40 PM RR1 Jatin Yang+Harry Zhang Michael Jiang+Matthew Li 8-21 8-21 3
11U GD Division 2 3:40 PM SF Jolin Ho+Tina Peng Vivian Pei+Zhe Ning Zhang 12-21 6-21 4
13U BD Division 2 3:40 PM C-SF Ryan Chen+Philbert Loekman Min Lee+Arnav Reddy 21-5 5
15U XD Division 2 3:40 PM RR3 Kevin Wu+Lauren Li Maxwell Shih+Shannon Leo 15-21 12-21 5
13U BD Division 2 3:40 PM C-SF Joel Lee+Kevin Yu Arthur Hua+Nick Hua 5-21 7
11U BS Division 2 3:40 PM SF Leo Zhao Marcus Shih 15-21 4-21 12
11U BD Division 1 3:40 PM RR1 Tigger Chen+Terry Wang Andrew Tan+Garret Tan 13-21 6-21 13
15U XD Division 1 3:40 PM RR1 Thomas Liew+Stella Tran Joshua Yang+Kodi Lee 20-22 15-21 18-21 14
11U GD Division 1 3:40 PM RR2 Carryssa Bun+Reanne Chan Dorothy Ni+Zihan Xu 12-21 14-21 15
11U BS Division 2 3:40 PM SF Derek (Dong Yuan) Wu Ethan Ha 10-21 13-21 16
11U BS Division 2 3:40 PM C-QF Jamie (Min Ze) Li David Jung w.o.  
13U GD Division 2 3:40 PM RR1 Kacy Cheng+Jenna Wu Siyu Luo+Gloria Nien w.o. Lost  
11U BS Division 2 4:10 PM C-SF Alex Yeh Aidan Mar 21-7 2
9U XD Division 2 4:10 PM C-SF Eason Wang+Iris Yueh Jake Xia+Ashley Young 10-21 2
9U GD Division 2 4:10 PM RR3 Audrey Chang+Bonnie Nien Candy Tan+Cassidy Yeh 21-11 21-9 3
13U XD Division 2 4:10 PM RR2 Su Lee+Jenna Wu Ryan Chen+Isabella Fang 21-8 21-12 4
15U GS Division 2 4:10 PM SF Kelly Ha Eden Yang 16-21 18-21 6
9U GD Division 2 4:10 PM RR3 Melody Pei+Yaorui Shan Ashley Kwan+Britney Lim 15-21 15-21 7
15U GS Division 2 4:10 PM SF Glory Zhang Millie You 10-21 7-21 12
15U XD Division 1 4:10 PM RR1 Daniel Huang+Mirabelle Huang Ethan Xu+Andrea Lou 21-8 21-6 13
11U XD Division 2 4:10 PM RR1 Oliver Zheng+Emily Liu Bobby Wang+Tina Peng 21-4 21-5 14
13U XD Division 2 4:10 PM RR2 Jun Lee+Ellise Jaung Mark (Shi Yuan) Chen+Ying Peng 21-13 21-12 15
11U GD Division 2 4:10 PM SF Isabelle Chen+Kendra Wu Annie Lee+Kira Leong 21-18 21-14 16
9U XD Division 2 4:10 PM SF Justin Wu+Victoria Wu Eiffel Wang+Anastasia Downey 21-13 21-13 17
11U BS Division 2 4:40 PM C-SF David Jung Oliver Zheng 2-21 2
15U BS Division 1 4:40 PM SF Junle He Brandon Zhou 9-21 3-21 3
15U BS Division 2 4:40 PM C-SF Lawrence Gao Maxwell Shih 18-21 4
11U GD Division 2 4:40 PM C-SF Amanda Chang+Lauren Cho Jolin Ho+Tina Peng 21-11 5
11U BD Division 1 4:40 PM RR2 Tigger Chen+Terry Wang Jatin Yang+Harry Zhang 19-21 14-21 5
13U BS Division 1 4:40 PM SF Felix Zhou Kristin Song 19-21 12-21 6
13U BS Division 1 4:40 PM SF Connor Lam Abraham Xu 21-2 21-1 12
15U GS Division 1 4:40 PM RR2 Megan Hsu Ashley Yang 13-21 13-21 13
11U BD Division 1 4:40 PM RR2 Michael Jiang+Matthew Li Andrew Tan+Garret Tan 21-11 21-6 14
15U BS Division 1 4:40 PM SF Charles Liu Yu Xuan Ha 21-13 21-9 15
15U GS Division 1 4:40 PM RR2 Kalin Liu Claire Wang 22-20 11-21 18-21 16
15U BS Division 2 4:40 PM SF Kevin Wu Justin Lu 21-17 17-21 21-11 17
9U GS Division 2 5:10 PM 3/4 Candy Tan Audrey Chang 19-21 14-21 2
15U BS Division 2 5:10 PM C-SF Darren Tan Justin Lu 18-21 3
11U BD Division 2 5:10 PM C-SF Bobby Wang+Nathan Yu Aidan Mar+Alex Yeh 21-15 21-15 3
13U GD Division 2 5:10 PM RR2 Siyu Luo+Gloria Nien Emery Chang+Joanne Hong 21-8 21-15 4
13U BS Division 2 5:10 PM C-Final David Zhang Edmund Cheung 8-21 7-21 5
13U BS Division 2 5:10 PM 3/4 Arthur Hua Nick Hua 6-21 14-21 6
9U GS Division 2 5:10 PM C-Final Ashley Kwan Ariel Zhao 21-8 21-7 7
9U GS Division 2 5:10 PM Final Cassidy Yeh Bonnie Nien 7-21 9-21 12
11U GS Division 2 5:10 PM C-Final Isabelle Chen Lauren Cho 21-11 21-2 13
13U BS Division 2 5:10 PM Final Adam Cheung Su Lee 22-20 19-21 21-18 14
11U GS Division 2 5:10 PM Final Emily Liu Kendra Wu 21-6 21-15 15
13U GD Division 2 5:10 PM RR2 Ellise Jaung+Jade Wong Kacy Cheng+Jenna Wu w.o. Won  
11U BS Division 2 5:40 PM 3/4 Derek (Dong Yuan) Wu Leo Zhao 8-21 12-21 2
13U BS Division 1 5:40 PM C-SF Henry Tang Felix Zhou 21-6 4
15U GD Division 1 5:40 PM RR2 Kalin Liu+Andrea Lou Mirabelle Huang+Claire Wang 17-21 15-21 6
11U BS Division 2 5:40 PM C-Final Alex Yeh Oliver Zheng 4-21 9-21 7
15U BD Division 1 5:40 PM SF Jonathan Ng+Oscar Yan Thomas Liew+Charles Liu 14-21 15-21 12
11U XD Division 1 5:40 PM RR2 Jatin Yang+Dorothy Ni Michael Jiang+Erika Lai 10-21 16-21 13
11U XD Division 1 5:40 PM RR2 Terry Wang+Jasmine Kwan Garret Tan+Carryssa Bun 13-21 11-21 15
15U BD Division 1 5:40 PM SF Daniel Huang+Brandon Zhou Sean Hooley+Richard Ye 21-13 21-4 16
11U BS Division 2 5:40 PM Final Ethan Ha Marcus Shih 18-21 21-13 21-13 17
15U GS Division 2 6:10 PM C-SF Andrea Lai Kelly Ha 16-21 2
15U BS Division 2 6:10 PM Final Warick He Kevin Wu 21-12 21-18 3
15U GS Division 2 6:10 PM C-SF Shannon Leo Glory Zhang 21-5 4
15U XD Division 1 6:10 PM RR3 Thomas Liew+Stella Tran Ethan Xu+Andrea Lou 21-19 21-9 4
9U XD Division 2 6:10 PM C-Final Eiffel Wang+Anastasia Downey Jake Xia+Ashley Young 21-10 21-16 5
15U XD Division 1 6:10 PM RR3 Daniel Huang+Mirabelle Huang Joshua Yang+Kodi Lee 21-11 21-13 6
15U BS Division 2 6:10 PM C-Final Justin Lu Maxwell Shih 10-21 11-21 7
9U XD Division 2 6:10 PM Final Jerry Fan+Ariel Zhao Justin Wu+Victoria Wu 12-21 22-20 14-21 12
13U BD Division 2 6:10 PM Final Adam Cheung+Edmund Cheung David Zhang+Peter Zhao 21-8 21-12 13
11U GD Division 2 6:10 PM Final Vivian Pei+Zhe Ning Zhang Isabelle Chen+Kendra Wu 12-21 12-21 14
11U GD Division 2 6:10 PM C-Final Annie Lee+Kira Leong Amanda Chang+Lauren Cho 13-21 10-21 15
13U BD Division 2 6:10 PM C-Final Arthur Hua+Nick Hua Ryan Chen+Philbert Loekman 21-8 21-8 16
13U XD Division 2 6:40 PM RR3 Ryan Chen+Isabella Fang Mark (Shi Yuan) Chen+Ying Peng 21-6 21-4 3
15U BD Division 1 6:40 PM C-SF Junle He+Ethan Xu Jonathan Ng+Oscar Yan 9-21 5
11U BD Division 2 6:40 PM Final Ethan Ha+Leo Zhao David Jung+Marcus Shih 21-12 21-18 6
11U BD Division 2 6:40 PM C-Final Jamie (Min Ze) Li+Derek (Dong Yuan) Wu Bobby Wang+Nathan Yu 13-21 10-21 7
11U BD Division 1 6:40 PM RR3 Jatin Yang+Harry Zhang Andrew Tan+Garret Tan 13-21 6-21 13
13U BD Division 1 6:40 PM SF Felix Zhou+Eric Zhu Connor Lam+Joshua Yang 4-21 9-21 14
13U BD Division 1 6:40 PM SF Aaron Bai+Henry Tang Megan Hsu+Kodi Lee 21-15 21-13 15
13U XD Division 2 6:40 PM RR3 Su Lee+Jenna Wu Jun Lee+Ellise Jaung 21-6 21-15 16
11U BD Division 1 6:40 PM RR3 Tigger Chen+Terry Wang Michael Jiang+Matthew Li 8-21 3-21 17
15U GS Division 2 7:10 PM C-Final Kelly Ha Shannon Leo 21-11 21-5 2
11U XD Division 2 7:10 PM RR2 Nathan Yu+Jolin Ho Oliver Zheng+Emily Liu 4-21 6-21 3
15U BS Division 1 7:10 PM C-SF Jonathan Ng Junle He 21-11 4
11U XD Division 1 7:10 PM RR1 Terry Wang+Jasmine Kwan Michael Jiang+Erika Lai 16-21 5-21 5
13U BS Division 1 7:10 PM C-Final Abraham Xu Henry Tang 4-21 5-21 6
15U GS Division 2 7:10 PM Final Millie You Eden Yang 10-21 21-10 12-21 12
13U BS Division 1 7:10 PM Final Kristin Song Connor Lam 5-21 5-21 13
15U XD Division 1 7:10 PM RR2 Joshua Yang+Kodi Lee Ethan Xu+Andrea Lou 21-19 21-18 15
15U BS Division 1 7:10 PM C-SF Richard Ye Yu Xuan Ha w.o.  
11U XD Division 2 7:40 PM RR3 Nathan Yu+Jolin Ho Bobby Wang+Tina Peng 21-14 14-21 21-19 4
11U XD Division 1 7:40 PM RR3 Garret Tan+Carryssa Bun Michael Jiang+Erika Lai 14-21 14-21 12
11U XD Division 1 7:40 PM RR3 Terry Wang+Jasmine Kwan Jatin Yang+Dorothy Ni 8-21 8-21 13
15U GS Division 1 7:40 PM RR3 Ashley Yang Claire Wang 19-21 15-21 14
13U BD Division 1 7:40 PM C-SF Kristin Song+Abraham Xu Felix Zhou+Eric Zhu 14-21 16
15U XD Division 1 7:40 PM RR2 Daniel Huang+Mirabelle Huang Thomas Liew+Stella Tran 21-13 21-7 16
15U GS Division 1 7:40 PM RR3 Megan Hsu Kalin Liu w.o. Lost  
15U BD Division 1 8:10 PM C-Final Sean Hooley+Richard Ye Jonathan Ng+Oscar Yan 11-21 13-21 5
13U BD Division 1 8:10 PM C-Final Megan Hsu+Kodi Lee Felix Zhou+Eric Zhu 21-9 21-11 12
15U BD Division 1 8:10 PM Final Thomas Liew+Charles Liu Daniel Huang+Brandon Zhou 17-21 11-21 13
13U BD Division 1 8:10 PM Final Connor Lam+Joshua Yang Aaron Bai+Henry Tang 15-21 23-21 21-13 15
15U BS Division 1 8:40 PM C-Final Richard Ye Jonathan Ng 15-21 17-21 6
15U BS Division 1 8:40 PM Final Brandon Zhou Charles Liu 21-12 21-8 13
15U GD Division 1 8:40 PM RR3 Kalin Liu+Andrea Lou Stella Tran+Ashley Yang 18-21 21-13 10-21 14